czwartek, 9 września 2010

Wścieklizna polityczna


Wścieklizna polityczna w Polsce, jak się wyraził Ryszard Legutko, trawa w najlepsze. Każdy z blogerów ma na ten temat swoje zdanie. Nasz chór odwołujący się do racji stanu czy choćby zwykłej przyzwoitości i rozsądku niewiele znaczy. I tak, w mediach, tzw. wiodących, będzie się z całą bezwzględnością  wściekliznę  tę hołubić i zarażać nią kogo się da.

W XX wieku zmasowana propaganda służyła budowie potęgi władzy totalitarnej mającej zawładnąć światem. Trzeba było zapanować nad umysłami obywateli i uśpić czujność opinii międzynarodowej. Dzisiejsza propaganda, szumnie nazywana piarem, nie tylko w Polsce, stawia sobie za cel zdobycie władzy za wszelką cenę, nawet za cenę demontażu państwa. Do tego celu potrzebne są nasze emocje. Umysł, doświadczenie, rozsądek - są tu zbędne. Ale siła destrukcji jest ta sama i tak samo groźna, choć trudno jeszcze nam w to uwierzyć.

Cóż może na to zwykły bloger? Może szukać tych, których z racji swej pozycji i  autorytetu  głos się liczy, którzy wyjaśnią, co naprawdę dzieje się w naszym kraju i czym to grozi. Do takich z pewnością należy prof. Zdzisław Krasnodębski.

Z ogromnym żalem ostatnio odnotowywałam brak dostępu do jego artykułów i esejów. Rzepa bowiem wprowadziła opłatę za dostęp do nich. A mnie na to, zwyczajnie,  nie stać z nauczycielskiej emerytury.

I wreszcie coś i dla takich „bidniaków” jak ja kapnęło. W internetowym wydaniu Rzeczpospolitej z dnia 7 września br. ukazał się artykuł Zdzisława Krasnodębskiego Skazani na urawniłowkę? http://www.rp.pl/artykul/532350-Skazani-na--urawnilowke-.html
Dziwnie cichutko wokół niego, choć trudno się dziwić, kiedy się go przeczyta. Pomyślałam sobie, że warto, by zapoznali się z opinią Profesora również słuchacze Niepoprawnego Radia, bo starczy jego wymowa za opinię wielu blogerów. Zdzisław Krasnodębski  nie pozostawia nam złudzeń. Zresztą posłuchajmy sami;

w dzisiejszym, wieczornym - 144 wydaniu czwartkowej audycji Niepoprawnego Radia www.radiopl.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza