wtorek, 11 października 2011

Wybory przegrała Platforma Obywatelska!

Każdy, kto dziś bierze udział w akcji rozpowszechniania informacji o spisku w łonie PiS, bierze udział w akcji dorzynania watahy czy zdaje sobie z tego sprawę, czy nie. Jest za akcją rekonstrukcji PZPR, która tylko wyprowadziła sztandary, ale ich nie zwinęła.


Już w nocy, zaraz po ogłoszeniu sondażowych wyników, dziennikarz W. Wybranowski tajemniczo ogłosił, że w PiS jest bunt przeciw prezesowi, ale nie może powiedzieć, kto w nim bierze udział. Dziś Rzepa już ogłosiła, że rozrabiają Kurski i Ziobro. Nie zamierzam dochodzić czy to prawda, czy redaktor może tylko za cyngla robił. Mam nadzieję, że członkowie PiS nie są idiotami, bo wiedzą, jak się skończył los Poncyliusza i Kowala czy Jakubiak, choć nie wątpię, że trwa intensywna akcja rozmiękczania niezadowolonych.


Ale nie o to chodzi.
Nie trzeba być wtajemniczonym znawcą gier politycznych, wystarczy odrobina wiedzy o mechanizmach czarnego piaru, który zwykle zaczyna się na Twitterze, a pożyteczni idioci i ludzie nieświadomi celu, roznoszą wieści i z nimi dyskutują. Za jakiś czas pojawiają się „mądre” artykuły prasowe i zaczyna się urabianie opinii, zaangażowani ideowo politolodzy „uczenie” gawiedzi wytłumaczą co i jak.


Wystarczy spojrzeć na rozkład mandatów, by zrozumieć, o co toczy się gra. PiS nie przegrało wyborów. Wynik na miarę polaryzacji opinii społecznej i gawiedzi, a także być może biedaków, którzy wybory, jak w Wałbrzychu, traktują jako możliwość zarobku. To się dopiero okaże.


WYBORY PRZEGRAŁA PO!

Gdyby PiS miało taki szmal na propagandę, tak aktywne młodzieżówki i tak sprzyjające media, nawet zagraniczne, dziś jak Fidesz przejmowałoby władzę. Tymczasem PO tego nie osiągnęła. Utrzymała status quo, i ostatecznie znalazła się w objęciach WSI jako zakładnik sztabu „wyborczego” stokrotek lisów i urbanów.


Niestety, cudów po wyborach nie będzie, wkrótce ludzie się przekonają, jak zrobiono ich w konia.

Jak odwrócić uwagę?

Prosty sposób: ogłosić światu, że PiS poniósł sromotną klęskę, a wszystkiemu winien Jarosław Kaczyński i wałkować to od rana do wieczora.
Sfrustrowani przegrani, którzy traktowali PiS jak trampolinę do własnej kariery pomogą.

PiS jest drugą największą partią opozycyjną, mimo iż w Smoleńsku straciło najlepsze siły tej partii.


Owszem, trzeba zmienić taktykę, trzeba przeanalizować błędy, ale też trzeba do partii tej wstąpić, jeśli chce się odnowić siły. Przykro mi, że paru wartościowych ludzi nie weszło do Sejmu, ale to jeszcze nie powód, by siać defetyzm i rozbrajać jedyną w tej chwili siłę prawicową.
Wystarczy zadać sobie pytanie:

Co będzie, jeśli PiS w tej chwili się rozpadnie na małe frakcje obrażonych w Sejmie. A w tym kierunku idzie cały impet piaru esbeckiego. Trzeba być człowiekiem nieodpowiedzialnym, by ogłaszać koniec PiS, albo źle życzyć Polsce.


Tylko na to czekają, abyśmy tę narrację kupili. To są cyniczni dranie, którym Polska zwisa. Nie oczekujmy od nich uznania wyników wyborów i pracy dla dobra kraju.

Zamiast kupować ich cwany bełkot, może po prostu zabrać się do roboty w terenie? Mam bardzo długą listę pretensji do moich posłów. I zamierzam im to powiedzieć. Tylko taka jest droga ratowania Polski.

Powiem brutalnie.
Nie należy srać w to, co jest jedyną obroną przed komuną. A wyborcze frustracje zostawić dla siebie. Lepiej pogłówkujmy jak idiotów wykorzystać, tak jak to robi komuna, tylko dla ich dobra.

NAJWAŻNIEJSZE TERAZ OBRONIĆ JEDNOŚĆ PiS w SEJMIE i myśleć, jak stworzyć koalicjanta. Bo to nie wynik wyborów jest tu najgorszy, najgorsze jest to, że nawet gdyby PiS wygrało wybory, nie rządziłoby. Nie znaczy, że nie powinniśmy pracować jak dotychczas, by PiS mogło jak Fidesz rządzić samodzielnie.


----------------------
Ps. Mówiąc w tekście o sfrustrowanych nie miałam na myśli konkretnych osób, lecz sytuację, reakcje i komentarze powyborcze.

22 komentarze:

 1. Tacy pozyteczni idioci, bezkrytyczni wyznawcy jak Ty szkodzą PiS

  OdpowiedzUsuń
 2. Nawet wiem, kto to napisał. Już Ci lżej. :-)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkowicie zgadzam się z tym, co napisałaś, Katarzyno.
  Ataki pójdą teraz straszliwe na PiS i Kaczyńskiego, a w sejmie nie będzie musiała już tego robić wyłącznie PO, bo ma do tego Palikota, który jest jej " zbrojnym ramieniem". Ten układ wyhodował go sobie, tak jak kiedyś komuchy wyhodowały Leppera. Dodatkowo Tusk mówiąc, że nie będzie klękał przed księżmi dał przyzwolenie na otwartą już walkę z kościołem i utorował drogę do parlamentu palikotowej hołocie z Krakowskiego Przedmieścia. Czekają nas naprawdę trudne czasy. Ale jest nas teraz ponad 4 mln. To sporo. Chyba nas wszystkich nie wyrżną? Nie damy się rozbić!

  Trochę inaczej, ale ta notka trzyma kurs więc polecam:
  Przegrane wybory?

  Serdecznie pozdrawiam

  PS. A co to za mlun pasiasty się tu do Ciebie przyplątał? ;) A sio! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, że tu zawitałeś. Przeczytałam Przegrane wybory? http://wzzw.wordpress.com/2011/10/10/przegrane-wybory/
  Zgadzam się z zawartą analizą. Od początku pytam: Co byłoby, gdyby PiS wygrał wybory?
  Mało tego, twierdzę, że po raz pierwszy nie udała im się pełna realizacja planu. Nie powstała koncesjonowana prawica (to nadal grozi, stąd też próba rozbicia PiS) JPN odpadła, nie udał się też manewr z ucieczką do przodu i założeniem PO - bis.
  I zgadzam się, że tę żabę zje PO, które stało się zakładnikiem betonu i pedałów.
  Jaką cenę moralną i społeczną zapłaci społeczeństwo? Jaką politykę powinno prowadzić PiS?
  Dla takich jak ja, poprawa komunikacji społecznej, zmiana marketingu politycznego, by trafiać również do matołów,którzy na złość sobie oczy wydłubują.
  Ale też obrona RM i wolności Internetu...
  Nie będę pisać planu działania PiS,bo to nie do mnie należy, ale jest on niezbędny.
  Co zrobi Kościół? Sądząc po portalu wiara, chyba jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego, co się stało.

  Pozostaje wciąż problem zdegradowanych przez struktury rodem z komuny związki zawodowe.

  Pozdrawiam najcieplej :-)
  Katarzyna

  PS. Ten "mlun pasiasty", to chyba sfrustrowany niedoszła pani poseł. Na kimś trzeba przecież się wyładować ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też uwazam że nie ma czym sie martwić. Teraz PO wypije to co nawarzylo przez 4 lata. Chciałbym zwrócić na animację w TVN na której widać że PIS
  dostał 35 procent i wygrał z Platformą. Co do komentarzy to część tych komenarzy na jednym z mainstreamowym portalu pisze sztab pisaczy zatrudnionych w portalu. Oprócz tego komentarze pisze masę ludzi lekko zwichrowanych i sekciarze którzy jatrzą specjalnie piecząć na tym swoją pieczeń. A wogóle skąd wiadomo że te komentarze piszą Polacy. Może piszą je w Moskwie. Mnie co innego sie nie podoba że niektórzy publicyści prawicowi w formie żartów podpowiadaja nieswiadomie drugiej stronie jakby coś tu jeszcze spie... Witek

  OdpowiedzUsuń
 6. PIS jeśli chce zgarnąć tak jak Fidesz 60 % musi być sexy. Tyłko trzy osoby w Pisie to potrafią. Okazuje że prezes to potrafi. Potrafi to też Hofmann i Dorn Prezes u Lisa był sexy. Trzeba być bezczelnym i agresywnym tak jak druga strona. Wyśmiewać drugą stronę kpić robić show. Przy tym natłoku informacji jakie przeciętny człowiek odbiera codziennie. Musi być mocny komunikat. Polityk to produkt musi być dobrze opakowany. Nie należy używąć negatywnych słów "hańba" "katastrofa" słów o negatywnych konotacjach. Więcej odwagi więcej wiary w swoje siły. Pis jest za dobrze wychowany. Skoro juz wszyscy na niego pluja to oddać im za nadobne w sposób nie apelu patryiotycznego tylko w sposób inteligentnie złośliwy. Pis powinien mieć wiecej ładnych poslów. młodych ludzi. Nie muszą rządzić Pisem wystarczy żeby byli twarzą Pisu. Telewidz chce mieć show. Zyjemy w zdzieciniałej cywilizacji no to dostarczie gawiedzi ubawu. Obrażajcię panie redaktor w telewizji I nigdy nie przepraszajcie za to co zrobiliście czy powiedzieliście.Druga strona nigdy nie przeprasza Ludzie cenią ludzi optymistycznych wesołych bezczelnych i dowcipnych. Prosty język wypowiadania się bez zadęcia naukowego. Przecież ogłada was Pan robociarz który popija piwo i nudzi sie po robocie. Strasznie jestescie poważni i smutni. Mniej martylorogi czaszek grobów trupów. Mniej zadęcia. Nie tłumaczcie sie że nie jesteście wielbłądem tylko maczugą w przeciwnika. Filmy wyborcze maja byc seksi jak bedziecie rządzic to bedzie raj. To co czlowiek ogłąda w telwizji jest dla niego tak samo rzeczywiste dla jego mózgu jak otaczajaca go rzeczywistość. Chwyty ponizej pasa szyderstwo. Jeśli chcecie zdobyć głos przeciętnego ogładacza "Klanu" to przekaz ma być jasny optymistyczny podany z humorem i łatwo przyswajalny. Pis powinien zatrudnic jkiegoś speca który oceni czy obraz przekazywany jest sexy
  Muzyka musi byc triumfalna wypasiona. Najlepiej jakis przebój np puście muzykę z Gladiatora Jak prezes jak zbawca narodu nisczy hordy paliko-tusków. Przeciwnika trzeba zgnięść wbić w ziemię medialnie. To da się zrobić. Przecięż istnieje cała twórczość internetowa Kibice robią filmy lepiej od speców Pisowskich. Są twórcy amatorskich filmów w internecie.
  Dlaczego np Pinezki nie są wcale śmieszne. Finezyjny humor należy już do przeszłości teraz najpiej pojedzie się na humorze od pasa wdół. Nie można ciągle obrażać się na rzeczywistóść i ciągle trwać w świętym oburzeniu . Tematami religijnymi i drogami krzyżowymi Golgoty narodu nie zdobędziecie glosu większości. Gawiedż uwielbia bezczelnych zwycięzców. Dla ludzi życie jest już tak ciężkie że nie chcą słyszeć o hańbie grobach męce. Chcą optymizmu i walki gladiatrów. O patrz jak mu przywalił to jest gość
  Ogólnie co innego sie mówi w kampanii by zdobyc wladzę a co innego się robi gdy sie rządzi
  Odradzam używanie wszelkiej muzyki heavymetalowej w kampanii. Sorry ale ten zespoł DePress to porazka naprawde mózna dostac depresji od tego zepołu. To nie jest sexy to se nie sprzeda. Na baladach bardów też nie pojedziecie prostym ludziom kojarzy sie to z Solidarnością a ta żle im się kojarzy zazwyczaj. Gest "V" jest bezyżyteczny bo Bolek go używał ludzie nie bedą chcieli go używać lepszy bylby gest Kozakiweicza. Lub jakis inny gest. Trzeba to wymyślić. Posłowie Pisu powinni byc chamscy wobec Pań w telwizji. W obecnych czasach taka wyksztalcona Pani to zwykła chamka. Przecież mamy rownouprawnienie no nie Elektorat nagrodzi was za chamstwo. Bedziecie cool

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak na marginesie czy Prezes nie móglby niektorym posłom z Pisu zafundować wizyty w nocnym klubie. Wyglądają na naprawdę wyposzczonych i bladych. Mógłby im zafundować przynajmniej żeby sobie striptiz obejrzeli przed wystepem w telewizji albo rewie w teatrzyku potockiej

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie odwolujcię sie do religii w kampanii tylko do nacjonalizmu i nie do przegranych tylko do zwycięstw. Polacy jako masa to ochrczeni poganie. Przeciętny człowiek chce mieć co do garnka włożyć popić pojęść pobawić się i pociupciąć. I być dumny jak jego naród przywódca przypieprza jego wrogom jak wygrywa jego druzyna sportowa . Nie rozumiem tego przywiazania do kościoła to jest tak samo przeżarta korupcją instytucja jak wszystkie inne i na dole wszyscy to wiedzą. Księża nie mają jaj. Wiekszość ludzi funkcjonuje na poziomie takiego prymitywnego i sprytnego zwierzaczka który uwielbia silniejszych i ładniejszych od siebie. Wogóle nie myślą tylko są biorobotami. Trzeba odwołac sie do ich zwierzęcości biologi popędu tak jak to robi reklama. To nie jest takie trudne. Taka po prostu jest rzeczywistość

  OdpowiedzUsuń
 9. Uważam że GP robi błąd ładując pieniądze w ten tabliod powinno rozwijać telewizję internetową. Czas gazet minał. Oddziaływanie gazety to pięć minut a taka telwizja internetowa to 24 godziny oddziaływania. Możliwość stosowania programowania neuro-behawioralnego za pomo0cą słówk kluczy i skojarzęń obraz słowo i muzyka powtrarzanych rytmicznie falami. Zwierzęta trzeba wytresować by myślały tak jak chcemy żeby mysłały. Tylko telewizja daje ten efekt. I olejcie co pisze GW nie róbcie jej bezplatnej reklamy

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja na przykład będąć w studiu i rozmawiając z jakiś homo poslem zapytał go jak to jest mieć chuja w dupie Jakie to uczucie i nie zrażony pytal filuternym głosem bym aż do skutku. Zgarnelibyście 100/na 100 punktów u typowego elektoratu Platformy

  OdpowiedzUsuń
 11. Albo zapytalbym posła wrogiej partii czy łyka dzidę

  OdpowiedzUsuń
 12. Albo zapytał poslankę partii czy MAA kota

  OdpowiedzUsuń
 13. Powie tak to mówimy to Pani ma kota !
  Powie nie nie lubi Pani kotów nieładnie.

  Albo do posła lubi Pan psy.
  Odpowiada tak lubię. AAAA to pan lubi psy i oczko do elektoratu

  Powie Nie Jak to nie lubi Pan psów. Pan jest zimnym draniem

  OdpowiedzUsuń
 14. Do posła Lubi Pan dzieci.
  Powie tak AAA to Pan lubi dzieci i oczko do lektoratu
  Powie nie AAA to pan nie lubi dzieci nieładnie

  Lubi Pani Konia
  Takk AAA to Pani lubi jedzdzić na koniu
  Nie jak to nie lubi Pani Koni nieładnie

  To jest właśnie to programowanie w skrócie

  OdpowiedzUsuń
 15. Elektorat Platformy to kupi bo taki jest ich poziom

  OdpowiedzUsuń
 16. albo do posłanki widziałem gdzieś Panią w skórze w jakimś programie.
  nie odpowie tak
  odpowie nie a wydawło mi sie tylko

  Do posła pewnej nowej partii. Niech Pan mi powie jak smakuje sperma.

  Pole do popisu nieoraniczone. Elektorat platformy kupi te teksty bo ogłąda pornosy w telewizji wieczorami i wie o co chodzi. Będzie ubaw po pachy a wasz posel bedie cool Naprawdę nasza kultura masowa tak wygłąda

  OdpowiedzUsuń
 17. Albo do poslanki Lubi Pani Lody
  Tak to pani chodzi często do lodziarni
  Nie Nie lubi Pani lodów

  OdpowiedzUsuń
 18. Albo tak tekst
  Lubi Pan filmy Walta Disneya I oczko do elektoratu

  OdpowiedzUsuń
 19. Radziłbym odkupic symbol graficzny kaczora z Duck
  Fresh Disć i uczynić maskotką PISU. Żaden pluszowy kaczor tylko dzielny kaczor ktory wyczyści ten wychodek. Można zrobic taki film z dzielnym kaczorem bombardujących wychodek lisa tak jak to robił duffy duck

  OdpowiedzUsuń
 20. Zapraszam na mój blog
  wystarczy wpisać witold-smok.blogspot.com
  w wyszukiwarce Google

  Blog jest o sztuce, krajoznawstwie, kresach, wojskowości,

  OdpowiedzUsuń
 21. Widzę że PIS nic się nie nauczył w sprawach filmów reklamowych. Reklamówka Marszu Pisu z 13 grudnia zamiast zachęcać to odstrasza do pojscia na marsz. Jest drętwa brzydkie kolory błedy w prowadzeniu kamery na poziomie podstawowym ten mini odjazd z zoomem do tyłu zły kadr tzw ucięty czyli ucięta głowa itd. to są szkolne błędy Czy naprawdę nie można było poprosić tych ludzi na prawicy którzy umieja robić filmy żeby zrobili dobry film reklamowy dla Pisu. Porównajmy to na przykład z reklamówką Gazety Polskiej Codziennej która jest profesjonalna.

  OdpowiedzUsuń
 22. inna rzecz taki spot zachęcjacy do pójscia na marsz to tez reklama. zasadą reklamy jest bazowanie na emocjach pozytywnych. a nie na negatywnych jak to jest w reklamówce. Czyli powinno sie wyeksponowac jak fajnie jest maszerować, będziemy razem, bedą fajne dziewczyny np z Pisu.bedą fajne chłopaki będzie fajnie, bezpiecznie
  Reklama bazująca na informacjach negatywnych jest zazwyczaj nieskuteczna bo odbiorca ją odrzuca powoduje ona u niego ból w umyśle. A ludzie nie lubią bólu

  OdpowiedzUsuń