piątek, 5 czerwca 2009

Kłopoty Dawida Pelega i Władysława Bartoszewskiego zmartwienieKryzys dosięgnął, o dziwo, tych, którzy z racji swojego zawodu mieli znacznie lepszy dostęp do informacji i mogli się do problemów finansowych przygotować. Myślę tu o  „Dzienniku”. A wszystko przez to, że Robert Krasowski zamiast myśleć o finansach, rozpętał w redakcji burzę wokół Kataryny i Palikota. Gdyby chłop miał czas, to zajrzałby, np. na Forum Żydów Polskich. Może wtedy wziąłby przykład z  „Tygodnika Powszechnego” i pomysłu ks. Bonieckiego.
 
Panie Krasowski, to się robi tak:
Zakłada się fundację  i szuka się tych, którzy mają pieniądze i mają w tym interes, by nas wesprzeć.
Nie wiem, jaki interes ma w tym  Forum Żydów Polskich, ale faktem jest, że  reklamuje fundację zamieszczając baner  nakierowany na  apel ks. Bonieckiego.
Dialog polsko - żydowski kwitnie, a TP jeszcze zipie. ;)
 
Ale  już zupełnie poważnie.
Weszłam na Forum Żydów Polskich, bo szukałam jakiejkolwiek informacji o tym, jak zareagowali Żydzi  na skandaliczny apel Dawida Pelega w sprawie miliardów dolarów od Polski za mienie po zamordowanych przez Niemców Żydach polskich.
 
Biedny Peleg ma problem, bo z jednej strony sam przyznaje, że jego bracia w wierze zostali wymordowani jako Żydzi, a nie jako obywatele polscy, a z drugiej strony chce pieniądze za mienie dla organizacji żydowskich od Polski, a nie od morderców.
Gdzie tu logika, gdzie sens?!
 
Domyślam się, że Dawid Peleg domaga się  dolarów nie jako Żyd polski z Suwałk, tylko obywatel Izraela wychowany do szefowania organizacji  robiącej interes na zagładzie Żydów za pieniądze już ściągnięte z innych krajów.
 
 
Problemy ma też Władysław Bartoszewski z interpetacją tej wiadomości. Nazywa ją prywatną opinią Dawida Peleg.
 
Niekoniecznie, panie Bartoszewski, doradco Donalda Tuska - polskiego premiera.
Dawid Peleg jest obecnie szefem  Światowej Żydowskiej Organizacji na Rzecz Zwrotu Mienia. Jego stanowisko Popiera Kongres Żydów Amerykańskich.
 
Jak donosi "Rzeczpospolita" – „26 czerwca w Pradze ma się rozpocząć specjalna konferencja poświęcona kwestii zwrotu własności ofiar Holokaustu. Udział w niej weźmie m.in. Peleg oraz przedstawiciele innych organizacji”.
Na konferencji będzie też delegacja polska z panem na czele.
Nie uważa pan, że Polacy powinni wiedzieć czego się spodziewać po pańskim przewodniczeniu?
 
Mam też takie nieśmiałe pytanie do Forum Żydów Polskich.  Przyznam, że zachęciła mnie do Tego, Wasza otwartość na wspieranie polskich pism katolickich.
Pytam więc – Drodzy Starsi Bracia w wierze, nie uważacie, że powinniście w sprawie żądań szefa światowej organizacji żydowskiej, która chce Polaków koniecznie puścić z torbami, zająć własne stanowisko? Wszak żyjemy we wspólnej ojczyźnie, prawda?
 
Źródła do notki:
 
 
PS. Jak dotąd temat zainteresował tylko jednego blogera:
 
Wskutek zbytniej ciekawości ukarany został inny bloger:
Jeśli kogoś przeoczyłam, proszę dopisać.
 
Dopisuję:
http://spiewka.salon24.pl/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza